לימוד וורדפרס בחינם

האם אפשר ללמוד וורדפרס לבד וללא ידע קודם? התשובה לכך היא בהחלט כן! אבל – ויש אבל גדול, על מנת שתוכלו לבנות אתרים איכותיים – כאלה שנראים ומתפקדים היטב, יהיה עליכם להשקיע והרבה. את הדברים האלה כותב מי שלא למד תכנות מעולם ולמרות זאת, עם הרבה השקעה, הצליח לבנות עשרות אתרים מתקדמים ומעוצבים ללקוחות מרוצים.

מה זה בכלל וורדפרס?

וורדפרס היא מערכת לניהול תוכן המאפשרת לכם לבנות אתרים בקלות ומהירות וכמובן לנהל את התוכן של האתר בצורה ידידותית. עובדה מעניינת נוגעת לעובדה שוורדפרס שימשה בתחילת דרכה בלוגרים בלבד אך לאור הצלחתה המערכת הלכה והתפתחה וכיום ניתן לבנות אתרים מורכבים כגון חנויות, אינדקסים וכמעט כל מה שתעלו בדעתכם.

עובדות נוספות:

  • וורדפרס הינה מערכת קוד פתוח ולכן היא חינמית לחלוטין. חשוב עוד יותר – האתר שתבנו על וורדפרס שייך לכם בלבד ואינכם תלויים בחסדיה של חברת תכנות כזו או אחרת.
  • מעל 27% מהאתרים בעולם בנויים על וורדפרס.
  • ישנם אלפי תוספים ותבניות חינמיים אותם ניתן להתקין –  בחינם! יש עוד אלפים שתוכלו לרכוש בסכום סביר.
  • נכון לכתיבת שורות אלה, וורדפרס עובד בכ-73 שפות שונות, לשמחתנו גם בעברית.
  • אתרים רבים בעולם עברו לוורדפרס. לדוגמה CNN, Forbes הזמר JayZ, רשת החנויות Best Buy בארצות הברית ועוד אתרים מובילים וטובים.

איך מתחילים ללמוד וורדפרס?

ראשית, כמו בדברים רבים בחיים, לימוד וורדפרס מורכב משלבים רבים. ישנם שלבים התחלתיים שכבר בהם תוכלו להקים בלוג משלכם. ככל שתשקיעו זמן ותתמודדו עם בעיות (95% מהפתרונות תוכלו למצוא בגוגל – לרוב באנגלית), כך תגיעו לרמה גבוהה מאוד של בוני אתרים מיומנים.

אילו טיפוסים אתם?

ישנן שתי דרכים עיקריות ללמוד וורדפרס – הראשונה, באמצעות קורס והשנייה – ללמוד לבד.

קורס וורדפרס – מתאימים לאלה שלא בנויים ללמידה עצמית. הקורסים הללו מורכבים בדרך כלל ממספר חלקים וככל שמתקדמים, נחשפים לפעולות מורכבות יותר. המצחיק הוא שגם עם סיום קורס בניית אתרים בוורדפרס, יהיה עליכם לתרגל ולנסות פעולות שונות עד שתגיעו לרמה המיוחלת. כלומר, אם תהיו מעוניינים לבנות אתר שהוא יותר מבלוג או אתר תדמית בינוני, יהיה עליכם לשבת על המחשב ולהתנסות.

לימוד עצמי – אם אתם אוטודידקטים ויש לכם את הזמן להשקיע בלימוד עצמי של וורדפרס, תוכלו ללמוד לבנות אתרים בעצמכם וכמו שכבר כתבתי – להגיע לרמת מקצועיות גבוהה מאוד.

ריכזתי בעבורכם מספר אתרים בהם תוכלו למצוא חומר לימודי איכותי.

הערה: חומר איכותי מאוד כתוב ומצולם בשפה האנגלית. לכן ידיעת השפה האנגלית חשובה מאוד על מנת להמשיך ולפתח את היכולות.

המקומות שכדאי לכם להכיר

בעזרת האתרים הללו, תוכלו להתחיל ולבנות אתרים בעזרת וורדפרס.

האתר openclass מציע מגוון מדריכים מקוונים, ביניהם גם וורדפרס. האתר בעברית.

הערוץ של Tyler Moore – המורה הראשון שלי. תותח וורדפרס ברמה עולמית ומעבר לזה, מדריך מעולה, שידוע בסרטוני ההדרכה המדהימים שלו. לדוגמה – בסרטון הזה הוא מסביר כיצד לבנות אתר אינטרנט צעד אחר צעד ברמה מפורטת שלא תבייש את הקורס הטוב ביותר שקיים. בסיום הסרט, תגלו שבניתם אתר אינטרנט בעצמכם. שימו לב שהוא בונה אתרים בשפה האנגלית. לכן מומלץ לקבל מעט רקע על בניית אתרים והתקנת וורדפרס בעברית באתר openclass

חושבים שיש לכם מה להוסיף? שתפו אותנו באזור התגובות.

הוספת תגובה

שאלת אבטחה: